понедельник, 29 августа 2016 г.

Календар на 2016-2017 н.р.

Календар учителя на 2016-2017 н.р. Завантажити

Засідання РМО вчителів початкових класів 29.08.2016р.

"Учитель готується до хорошого уроку все життя...
Така духовна і філософська основа нашої праці: 
щоб дати учням іскорку знань,
 вчителеві треба ввібрати ціле море світла".
                                                                                 Сухомлинський В.О.



План РМО вчителів початкових класів 29.08. 2016 н.р. Завантажити

1).Презентація досвіду Круглик С.М. вчителя початкових класів Червонокостянтинівської ЗШ I-III ст. «Упровадження сучасних освітніх технологій розвивального навчання за Ельконіним і Давидовим».
Виступ Завантажити
Презентація Завантажити
2).Ознайомлення з підсумками Міжнародного інтерактивного конкурсу «Колосок» у 2015–2016 н. р. та організацією конкурсу „Колосок ” у 2016/2017 н. р.(Семенко І.В., вчитель початкових класів Петрівської ЗШ I ст)
Презентація Завантажити
3).    Презентація "Розвантаження та оновлення програм початкової школи"  Завантажити
4). Презентація "Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи"   Завантажити                                                                                        

                                                                                                 

Перший урок-2016. Тема: Це - наше і це - твоє. 3-4кл.

понедельник, 22 августа 2016 г.

Оцінювання – конфіденційна інформація, канікули та свята без домашніх завдань, менше робочих зошитів та більше інтерактивної роботи – оприлюднено нові орієнтовні вимоги оцінювання та методичні рекомендації для початкової школи

Перший урок у 2016 – 2017 н.р. – Україна назавжди у серці моїм (1 клас)

МОН затвердило Інструкцію щодо заповнення Класного журналу

Методичні рекомендації щодо викладання у початковій школі у 2016/2017 навчальному році

Навчальні програми для початкової школи (оновлені)

Зміни в програмах початкової школи

Затверджено нові програми для 1-4 класів

Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила 13 оновлених та "розвантажених" навчальних програм для школярів 1-4 класів, які застосовуватимуться в молодшій школі вже з 1 вересня.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, йдеться про видалення з програм зайвої інформації, усунення дублювання, відбір найбільш важливих тем та їх логічний виклад, а також запровадження компетентністного підходу.
"Ми підходили до розвантаження дуже відповідально, треба постійно пам’ятати, що програми надбудовують одна одну й не можна просто так щось висмикувати з них. Найважливішим для нас було підняти якість освіти, а не якимось чином її опустити. Тому ми залишили якісні показники – що має вміти дитина, але в цих програмах змінили дорогу до їх досягнення", - зазначила міністр освіти і науки.
За її словами, є зміни, що торкнулися абсолютно всіх оновлених програм.
Зокрема, знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми – учителі визначатимуть їх самостійно. Ця новація покликана зробити навчальний процес логічнішим та дати більшу свободу вчителю, адже кожен клас має свої індивідуальні особливості, що впливають на те, скільки часу потрібно витрачати на кожну окрему тему.
Програми привели у відповідність до вікових особливостей дітей. Для цього експерти перенесли деякі теми у більш старші класи та скасували ряд вимог, що ставилися перед молодшими школярами.
Уніфіковано термінологію програм, якою мають послуговуватися вчителі та автори підручників. Це дозволило максимально наблизити термінологію до вікових особливостей дітей, а також сприятиме побудові міжпредметних зв’язків.
У свою чергу заступник міністра Павло Хобзей зазначив, що основна ідея полягає в тому, щоб дати дитині розкритися, максимально розвинути її індивідуальність, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину, а розвивати.
"Для цього потрібно, в тому числі, дати вчителю більшу свободу в підходах, дати їм можливість більше вибирати. Власне, на це й будуть націлені нові програми", - пояснив Павло Хобзей.
У Міністерстві освіти також повідомляють, що загалом було внесено зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів (англійська, німецька, французька та іспанська мови), природознавства, основ здоров’я та з предметів "Мистецтво" і "Я у світі".
Найближчим часом до оновлених програм в МОН підготують нові вимоги до оцінювання досягнень учнів та нові методичні рекомендації. Ці зміни включатимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей тощо.
У серпні для вчителів у кожній області відбудуться конференції, на яких, в тому числі, презентують та обговорять оновлені програми для 1-4 класів. Також відбудуться засідання методичних об'єднань вчителів початкової школи, де вони розбиратимуть усі оновлення і детально з ними ознайомляться. Таким чином, викладачі достеменно знатимуть про всі введені зміни.
Вже до 1 вересня на онлайн платформі ЕдЕра з’являться перші допоміжні матеріали для вчителів – від відео-курсів та навчальних матеріалів до роз’яснень про різні методики викладання.

Вітаю всіх у моєму блозі.